Colorful world of basketball 8.

24. března 2014 v 17:59 | Peťa-chan |  Colorful world of basketball
Trošku neskôr, ale nebojte nezabudli sme. Pokračovanie Kuroko poviedky máte tu a je síce trošku kratšie, ale nevadí. Neko zmohla choroba, tak jej to musíte prepáčiť. Určite to každý z vás pozná, že keď je hlava v tých mútnych vodách a v horúčke, písať poviedky veľmi nejde. Navyše aj ja som mala krušný víkend a bola som od piatka v BA na Animeshow (report by som mala napísať v najbližšej dobe)...
tak si to teda užite a môžete sa tešiť na ďalšie pokráčko potom od mňa ;)

Další den ve škole to nebylo o moc lepší. Všichni byli docela dost unavení z těch všch zápasů a tréninků. Psychicky se připravovali na nadcházející zápas. Byli strašlivě nervózní. Museli si dodat odvahy. Probírali vše, co se týkalo následující hry, od které jej nedělilo mnoho času. Natěšený Kagami uklidňoval nervózního Kuroka. Byl trochu nesvůj, když měli odehrát zápas s týmem, jehož členem byl někdo z generace zázraků. Doufal, že někdo nebude mít nutkání otevírat zase staré rány nebo mu něco vyčítat. Kagami jej ujišťoval, že vše bude v pořádku a nikoho nenechá, aby si jej nějak dobíral. Kuroko nebyl schopný mu nevěřit a hlavně po té, co jej vždy tak vřele objal a v nepřítomnosti spolužáků a spoluhráčů vášnivě políbil.

Opět všichni stáli společně na basketbalovém hřišti s dalšími dvěma tými, které stáli proti nim. Skoro všichni se zatím jen rozcvičovali. Házeli si na koš, aby ani před samotnou hrou nezaháleli. Jak tam tak někteří postávali, než se na ně třeba dostala řada, aby si mohli zaházet na koš. Poznali, že v chlapcích, které se zájmem pozorovali, mají velmi silné protivníky, které se jim jen tak nepodaří porazit. Věděli, že do hry budou muset vložit vše co mají a především při zápasu proti týmu Shutoku, který byl v plné formě a měl velmi silnou zbraň, kterou se stal brýlatý zelenovlásek, který stál opodál se svým černovlasým miláčkem. O jejich vztahu se moc nevědělo. Někteří nebo spíš skoro nikdo ani netušil, že by ti dva spolu něco měli. Midorimu měli za nespolečenského podivína, který byl existencí sám pro sebe. Ale Kurokovi stačil jen jeden jediný pohled na ty dva, aby poznal, co mezi nimi je.
Zatím, co on zvědavě pokukoval po těch dvou a přemýšlel nad tím, jak to Takao mohl s Midorimou zvládat, přišel ke Kagamimu jeden klučina, který patřil k týmu v černých dresech.
"Ty jsi Kagami-kun viď?" optal se jej. "Tvoje vlasy jsou tak červené! Jsi děsivý....." řekl na to. Kagami se k němu otočil. Sám nikdy nehledával na svých vlasech nic špatného a už vůbec ne děsivého.
"Co?" optal se ho.
"Kapitáne! Tehle kluk je naprosto v pohodě, dobře? Seirin je opravdu slabý tým, ale mají jednoho silného hráče...." volal na kapitána jejich týmu, který stál v hloučku stejně oblečených kluků jako byl ten, na jehož hlavě toho moc nebylo.
"Teď si skončil ty malý sráči...." zavrčela Riko s naběhlou žílou na čele.
"Klídek ty idiote..." přišel k němu kdosi a praštil toho nezdvořáka loktem.
"Omlouvám se za něj. Tenhle kluk se nemumi moc kontrolovat v některých situacích. Určitě to tak nemyslel." starší nejspíš nechtěl, aby mezi sebou jejich týmy měly nějaký konflikt.
"Nemusíš se omlouvat. Přišli jsme vyhrát....." řekl na to sladký brejlounek Hyuga. Prohodili spolu ještě několik trochu méně přátelských slov, než se ti dva odporoučeli ke svým.

"Na co to pořád koukáš?" optal se Kasamatsu blonďáčka, který kráčel vedle něj. V uších měl nacpaná sluchátka a stále čučel do svého mobilního telefonu.
"Koukám na dnešní horoskop.... podle toho, co tu píšou, to pro Midorimacchiho vypadá opravdu dobře." řekl.
"A kluk z Teiko? Jaké je jeho znamení?" optal se tmavovlásek.
"Rak.... Kuroko je vodnář." oznámil.
"Na to jsem se tě neptal...." protočil oči.
"Na prvním místě je rak..." mluvil Kise dál. "Na posledním místě je vodnář...." chudáček Kurokochi měl ten den předovězenou smůlu. To nebylo dobré.... ani pro něj nebo jeho tým.
"Ach jo...." povzdechl si.
"Co se děje?" optal se Kasamatsu.
"To je hrozné....." byl z toho docela skleslý. Rozhodně Kurokovi přál hodně štěstí. Měl toho modrovláska docela rád. I když to vypadalo, že se moc nesnesli. Tedy spíš Kuroko jeho. A on věděl, že pro to má docela důvod. Nechoval se k němu hezky.

Týmy se v šatnách jim určených chystali na zápas. Občerstvovali se před velmi náročnou bitvou na basketbalovém hřišti. Kuroko s Kagamim si předávali přes vzájemné něžné doteky jejich rukou sílu. Pro ně byla ta podpora větší než pro zbytek Seirin podpora Riko, která se sice snažila, ale moc to nepomohlo. Chuděrku reakce jejího týmu položily. Myslela to dobře a oni ji takhle odpálkovali. Jediný, kdo se jí zastal byl Hyuga. Věděl, kolik námahy vkládala do všeho, co se týmu týkalo. Vše zbylo na něm. Museli prostě doufat to a věřit, že následující zápas vyhrají společnými silami.
"Kagami....." oslovil svého rusovlasého přítele a zároveň milence. "Nenávidíš si někdy basketbal?" optal se jej z ničeho nic, když vycházeli ze šatny.
"Cože? Ne...." odpověděl. Trochu se Kurokově otázce podivoval.
"Já ano...." řekl, zatím co hleděl do prázdna. Po té mu krátce vysvětlil, jak to vlastně myslel. Nemohl se moc rozpovídávat. Kagami ho ani nenechal. Přistoupil k němu. Natiskl jej na dveře, chytil za bradičku, pohlédl do jeho modrých očí a krátce opravdu něžně jej políbil na rty. Po té, co se od sebe odtáhli, společně tiše odkráčeli zazbytkem týmu a nastoupili na hřiště, o které se dělili s protějším týmem Seiho. Zápas, který právě začal, sledovali Kasamatsu s Kisem, kteří zrovna před chvílí přišli. Hleděli na ně trochu udiveně. Pro Seirin to nevypadalo vůbec dobře. Jen co hra začala, Seiho skórovali. Tak trochu si mysleli, že to budou mít jednoduché a mimo to Kagami začínal být pěkně akresivní a fauloval.... ne záměrně ale kvůli své bezohlednosti ovlivněn vztekem a za přezpřílišným nadšením do hry. Seirin museli změnit taktiku a dát do toho všechno, co měli. Dali si krátkou přestávku, aby všechno probrali a po té se opět vrátili do hry. Kagami si vzpomněl na Kuroka. Věděl, že opravdu tuto hru chtěl vyhrát. Vzpomněl si na jeho slova a na ten nádherný polibek u dveří šatny. Přišel k němu.

"My tuhle hru vyhrajeme...." řekl odhodlaně. A pak.... hra konečně opravdu začalala. Seirin svá slova mysleli vážně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Tvoj obľúbený anime hrdina?

Naruto 26.9% (94)
Ichigo 12% (42)
L 13.1% (46)
Niekto z One Piece 8.9% (31)
Niekto iný 27.7% (97)
Hrdinu nemám 11.4% (40)

Komentáře

1 Monika Odložilová Monika Odložilová | E-mail | 24. března 2014 v 22:40 | Reagovat

Sice je to krátké ale za to boží :3  Ňu jen tak dál... :) (Sugoi >,<)

2 Peťa-chan Peťa-chan | E-mail | Web | 26. března 2014 v 20:47 | Reagovat

[1]: Budem sa snažiť, a Ďakujeme za názor a koment :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama